Kudret Narı Suyu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kudret Narı Suyu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Suyu; Kudret narı sarmaşık şeklinde bulunup, yaz mevsimi zamanlarında çiçek oluşur. Yelpazeye benzer, loplu olup, kenar tarafları dişli yapraklara sahiptir. Dişi ya da erkek çiçekleri farklı saplarda yer alırlar. Çiçek kısımları sarı renge sahiptir. Girintili ve çıkıntılı olup pürtüklü bir yüzeye sahiptir. Olgunlaştığı zaman kabuğu geriye doğru büküldüğü zaman fazla sayıda kırmızı, beyaz ya da kahverengi renkli çekirdek kısımları görülür. Çekirdekleri 7-10 mm boyunda olup yassı ve pütür pütürdür.


Kudret Narı Suyunun Faydaları Nelerdir?


Kudret narı suyu ülser, gastrit, kolit ve Hemoroit gibi sindirim sisteminde yer alan hastalıklarda çok etkili bir yere sahip olduğu araştırmalar sonucu ispatlanmıştır. Bunların haricinde yanık, egzama, açık yaralar ve sedef gibi hastalıklarda merhem olarak da tedavi olarak kullanıldığı görülmüştür. Son zamanlarda içerdiği substans Q'dan dolayı AIDS tedavisine de katkıda olacağı araştırmalar arasındadır. Kudret narı suyunun şeker düşürücü bir etkisinin olduğunu da bilmemiz de fayda vardır. Kudret narı suyu kistlerde, romatizma hastalığında, sıtmada, yaraların tedavilerinde, şeker hastalığında, adette görülen problemlerde ve ateşli olarak görülen hastalıklarda uygulanmaktadır. Afrodizyak bir etkiye de sahip olduğu görülmektedir. Uyuz, egzama ve deride meydana gelen hastalıklarda uygulanan tedavilerde de çok etkili bir role sahiptir.


Kudret Narı Suyunun Hazırlanışı Nasıldır


Kudret narı suyunun hazırlanışı aşağıdaki gibidir.
  • Yaprakları iyice yıkayıp küçük parçacıklar şeklinde bıçakla doğrayın 6 tatlı kaşığı doğranmış olan yaprağı 2 dolu olan su bardağı içine doğru ilave edin.
  • Elde ettiğimiz karışımı 15 dakika bir süreyle ağzı açık olan bir kapta kaynatılması gerekir.
  • Karışım soğuduktan güzel bir süzme işlemi yapın.
  • Gün içerisinde 3 defa bir fincanın üçte biri olacak şekilde için.
  • Bunun yanında kudret narının uzantılarını kaynatıp sabah ve akşam olmak üzere yarım fincan olacak şekilde içebilirsiniz.

Kudret Narı Suyu Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kudret Narı Neye İyi Gelir?

Kudret Narı Neye İyi Gelir?

Haber Bülteni

Güncel

İbrahim Saraçoğlu Kudret Narı

İbrahim Saraçoğlu Kudret Narı

Güncel

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır?

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır?