Ballı Kudret Narı Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Ballı Kudret Narı Faydaları Nelerdir?

Kudret narı faydaları, Yaklaşık iki metre uzunluğunda, ince bir gövdeye sahip ağustos ayların çiçek açmaktadır. Olgunlaştıktan sonra turuncu renk alan bu meyve birçok derde devadır. Farklı farklı tüketim şekilleri bulunmaktadır. Bazen zeytin yağlısı, bazen ballısı, bazen kudret narı yağı şeklinde. Birçok ülkede olduğu gibi ülkemizde de birçok hastalığa şifa olarak kullanılan bitki bulunmak istendiğinde biraz aranması gereken bitkilerdendir. Kullandıkça faydalarını gören insanlar bazı sağlık problemleri olan kişilere kesinlikle önermektedir. Ballı kudret narı bazı tehlikeli yan etkileri bulunmaktadır. Aşırı dozda tüketildiğinde bünyesi zayıf olan insanlarda zehirlenmelere yol açabilmektedir. Bu nedenle yerken ayarını kaçırmamalısınız. Hastalığın şiddetine göre günde 3 öğünden önce birer çorba kaşığı sizin için yeterli olacaktır. Bu meyve sadece Türkiye'de değil başka ülkelerde de oldukça rağbet görmektedir. Sizlerde de birazdan faydalarını anlatırken söyleyeceğim sorunlardan bir tanesi bile varsa bu bitkiyi zaman kaybetmeden düzenli olarak tüketmenizde çok büyük faydalar vardır. Ballı kudret narı direk olarak balla karıştırılıp yenmez. Birazdan ballı kudret narı faydalarını sıralayacağız. Bu şifalı bitki bazı farklı isimlerde anılır. Acayip elma, balsam apple gibi farklı isimleri de vardır. İçerisinde bulundurduğu A vitamini, C vitamini, likopen, demir, fosfat gibi mineral ve vitaminler sayesinde çocuklarda ve yetişkinlerde birçok fayda sağlamaktadır. Tadı biraz acıdır ama üzerine dökülen bal sayesinde bu acılığını bastırmış oluyoruz.


Kudret narı faydaları nelerdir?

  • Genellikle mide kanserlerinde, mide ülserlerinde, mide yaralarında, mide yaralarında kullanılan bu bitki aynı zamanda midede oluşan gastrit ve mide yanmalarının da kolaylıkla önüne geçmektedir.
  • Midede etkisini ve faydasını gördükten sonra bu bitki faydalarını bağırsakta da göstererek bağırsak yaralarına, kabızlığa ve daha birçok bağırsak sorunlarına iyi gelmektedir.
  • Kudret narının tohumlarıyla hazırlanan karışım ise birçok insanın utandığı ve tedavi olmaktan çekindiği basur problemini de evinizde hal etmenize olanak sağlayacaktır.
  • Tırnak iltihabı problemi olan insanların bu sorunlarını kısa sürede bu bitki sayesinde çözmektedirler.
  • Kudret narı ballı şekilde acılığını azaltarak tüketilirse egzama hastalığında oldukça etki göstermektedir.
  • Bu bitkiyi ballı şekilde şeker hastaları tüketmekten zarar görmektedirler. Bu olumsuz durumda başka bir karışımla ortadan kalkmıştır. Bal yerine zeytinyağı ile tüketilen bu kudret narı kan şekerinin düzenlenmesi için mükemmel bir bitkidir.
  • Bu macun doğal bir antibiyotik etkisi göstermektedir. Bu nedenle kullanılan tıbbi antibiyotikleri kullanmak yerine bu zararsız doğan antibiyotiği kullanmak daha mantıklı bir harekettir.

Bu faydalı macu nasıl yapılır?


Öncelikle kudret narının çekirdekleri ayrılarak meyvesi ezilir. Bir miktar bal ile karıştırılır ve bir ay ya da bir buçuk ay sabah ve akşam tüketilmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken husus çekirdeklerini ayırırken dikkat etmelisiniz. Çünkü çekirdekleri zehirli olan bu bitki yan etkiler gösterebilmektedir.

Ballı kudret narı faydaları bu şekilde sıraladık, bunlar sadece bilinen faydalarıdır. Daha bilinmeyen birçok faydası bulunan bu mucizevi bitki bazen doktorlar tarafından da önerilmektedir. Bu bitkinin bu kadar faydası olmasına rağmen henüz tıbbi ilaç olarak kullanılmaması çok şaşırtıcı bir durumdur.

Ballı Kudret Narı Faydaları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kudret Narı Kilo Aldırır mı?

Kudret Narı Kilo Aldırır mı?

Popüler İçerikler

Kudret Narı Bağırsak

Kudret Narı Bağırsak

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ballı Kudret Narı Macunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ballı Kudret Narı Macunu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Yağı Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Yağı Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Suyu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Suyu Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Kudret Narı Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Kudret Narı Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Faydaları Nelerdir?

Güncel

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır?

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır?

Güncel

Kudret Narı Nasıl Kullanılır?

Kudret Narı Nasıl Kullanılır?